Ημερίδες Ομίλου Βιοιατρικής - Συνέδρια/Ημερίδες, Νέα του Ομίλου
9ο Συνέδριο Βιοχηµείας και Φυσιολογίας της Άσκησης
![](https://bioiatriki.gr/wp-content/webpc-passthru.php?src=https://bioiatriki.gr/wp-content/uploads/2021/06/synedrio-vioximeia-large.jpg&nocache=1)
Στις εγκαταστάσεις του Capsis Hotel στη Θεσσαλονίκη (18-20/10) πραγµατοποιήθηκε µε επιτυχία το 9ο Συνέδριο Βιοχηµείας και Φυσιολογίας της Άσκησης µε διεθνή συµµετοχή.
Στο πλαίσιο των αναρτηµένων παρουσιάσεων, στην ενότητα «Βιοχηµεία και µοριακή βιολογία της άσκησης – Φυσιολογία της άσκησης – Κλινική εργοφυσιολογία: Άσκηση και υγεία», προήδρευσε ο υπεύθυνος του Εργοµετρικού – ∆ιατροφολογικού Κέντρου και επιστηµονικός συνεργάτης του Οµίλου ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ, ∆ρ. Γιάννης Αρναούτης.